Aracınız için yaptıracağınız kasko sigortası aracınızın çarpması, çarpılması, yanması ve çalınması hasarları yanında daha birçok teminat içermektedir. Araç içindeki sürücü ve yolcularda sigortalıdır. Yine aracınız ile (kusurlu olduğunuz durumlarda) 3. şahıs mallarına ve canlarına vereceğiniz zararları karşılayan teminatlarda Kasko Sigortası Poliçesinde yer almaktadır. Bu teminatlar limitlerle belirlenmiştir.

Kasko Sigortası hesaplatırken bu teminatları da incelemenizde yarar vardır. Bu teminatların limitleri ödeyeceğiniz kasko sigortası fiyatlarını etkilemektedir. Bir hasar anında mağdur olmamak adına kasko sigortası satın alırken poliçenizde hangi teminatların olduğuna dikkat etmeniz çok önemlidir. Aracınız için aldığınız Kasko Sigortası Teklifinde bu hususları inceleyiniz.

Sigorta şirketlerine göre farklılık göstermekle birlikte kasko sigortası poliçelerinde deprem, sel, dolu, yıldırım, terör ve kötü niyetli hareketler, ferdi kaza, ihtiyari mali mesuliyet, hukuksal koruma teminatı, yardım hizmeti paketi, anahtar çalınması veya kaybolması, ikame araç, mini hasar onarımı, yanlış akaryakıt dolumu, sigara ve benzeri yanıklar, kemirgen hayvanların vereceği zararlar, sıfır araç koruması, hasar onarımında orijinal parça kullanımı gibi teminatlar yer almaktadır.

Sigorta Teklifleri ve Sigorta Bilgi Bankası