Yurtdışı Seyahat Sigortasını Online Satın Alın, Hemen Kullanın

Sompo Japan Sigorta ekranından online düzenlenen / satın alınan Yurtdışı Seyahat Sigortası Poliçesi üye kısmında yazdığınız mail adresinize gelmektedir ve konsolosluk vize birimlerinde eşzamanlı olarak görüntülenmektedir. Ayrıca mail adresinize gelen poliçeyi yazdırdığınızda da ıslak imza zorunluluğu olamadığından yurtdışı seyahat sağlık sigortası poliçenizi ilgili her yerde kullanabilirsiniz.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Nedir? 

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, yurtdışı seyahatlerinizde acil hastalık ve/veya kaza sonucu oluşabilecek acil tıbbi yardım masraflarını Sağlık Sigortası Genel Şartları ve Seyahat Sağlık Sigortası Özel Şartları ile poliçede yazılı teminat limitleri dahilin de karşılayan bir poliçedir. Halk arasında Schengen Vize Sağlık Sigortası diye de adlandırılır.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Schengen (Şengen) anlaşmasına dahil olan ülkelere girişte vize için zorunlu tutulan ( 30.000 Euro’luk sağlık teminatları dahil) Seyahat Sigortası'nı tam olarak karşılayan teminatlara sahiptir. Bu sigorta poliçesi ile vize işlemlerini problemsiz halledersiniz.

Yurtdışı Seyahat Sigortasının Süresi Nedir?

Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortasının süresi yurt dışına yapılan seyahatlerde ülkemiz sınırlarından çıkıldığının gümrükte pasaportla tespit edildiği an başlar, ülkemiz sınırlarına girildiğinin pasaportla tespit edildiği an sona erer. Verilen teminatlar bu süre içinde geçerlidir.

Sigorta Teklifleri ve Sigorta Bilgi Bankası